Cenník: Lymfodrenáž dynamická

48.00


90 minút


Jemná masážna technika
Lymfodrenáž dynamická

Ide o masáž s použitím oleja, ktorej cieľom je uvoľniť zablokované lymfatické uzliny a tým zlepšiť odtok lymfy po celom tele tlakom , ktorý je intenzívny a prispôsobený danému klientovi a jeho problému.

Rozdiel medzi klasickou a dynamickou lymfodrenážou je ten, že pri dynamickej sa pracuje s lymfou viac intenzívne a preto je aj výsledný efekt lepší a skracuje sa tak doba liečby opuchov, zhustenia lymfy a pod. Neznamená to, že sa to pri klasickej nedeje. Práve naopak. Niektorí však majú veľmi citlivý lymfatický systém, a preto by reagovali na veľmi intenzívny spôsob masáže nechcenou reakciou tela. Pre ľudí s citlivým lymfatickým systémom je vhodná práve klasická lymfodrenáž.

Lymfa je telová tekutina, ktorá prúdi v lymfatických cievach a kapilárach. Tie tvoria lymfatický obeh, ktorý má za úlohu odvádzať z tkanív nášho tela nahromadenú vodu, produkty z metabolizmu a škodlivé látky. Lymfatické uzliny vykonávajú filtráciu toxínov a uvoľňujú biele krvinky do krvného obehu a tým aktivujú imunitný systém.

Indikácie:

  • pri opuchoch, obezite, celulitíde, na podporu imunity a celkovej detoxikácii

Kontraindikácie:

  • akútne štádium onkologického ochorenia, akútne bakteriálne a vírusové ochorenia, akútne žilové ochorenia, vysoký krvný tlak, opuchy spôsobené ochorením obličiek a pečene, ochorenie štítnej žľazy

Odporúčanie:

  • 1x mesačne: obranyschopnosť organizmu, detoxikácia organizmu
  • 2x mesačne: ako prevencia celulitídy, ťažkých nôh, kŕčových žíl
  • min.10 ošetrení v intervale 2 - 3 drenáže týždenne a potom pokračovať 2x mesačne: odstránenie, liečba celulitídy, opuchov (ťažké nohy a pod.)